Garso režisūros kursai

Tai puiki vietai augti ir tobulinti savo kuriamą garsą. Išskirtinė galimybė mokytis ne iš teorijos knygos, o profesionalų, kurie gali padėti suprasti šią sritį.

Kursus veda

Jonas Talandis - garso režisierius sukaupęs 12 metų patirtį muzikos įrašų ir suvedimo srityje. Garso režisūros ir muzikos prodiusavimo mokėsi Londone SAE institute. Vėliau persikrausčius į Kanadą, Torontą dirbo garso režisieriumi keletoje įrašų studijų ir laisvai samdomu režisieriumi-muzikos prodiuseriu. Grįžęs į Lietuvą tęsia darbus savo srityje su daugeliu Lietuviškos muzikos atlikėjų. Prieš keturis metus sukūrė garso režisūros mokymo programą, pagal kurią veda kursus ACCU garso įrašų studijoje. 

Žinutė nuo Jono

Pradedantys atlikėjai, kompozitoriai ir muzikantai dažniausiai susiduria su labai panašiomis bėdomis. Jų įrašai skamba gerokai tyliau, nei komercinės dainos. Jeigu garsas gerai skamba namų studijoje, nusiuntus tai draugui ar paklausius per kitą aparatūrą jis visiškai pasikeičia. Dažnai nepavyksta išgauti masyviai skambančių būgnų ar sintezatorių. Šias problemas bandoma spręsti investuojant į naują įrangą. Tačiau vienintelis užtikrintas būdas į gerą skambesį – suprasti garsą nuo pagrindų. Kaip jis formuojasi, sklinda ore, kodėl mes jį girdime. Iš šių dalykų ateina supratimas, kaip galima valdyti atskiras jo savybes ir garsu perteikti emocijas, ištransliuoti žinutę ir sukurti ausiai malonų skambesį.

Apie garsą nuo A iki Z pasikalbėsime kursuose. Papasakosiu kaip darbuotis, kad neužstrigdami užbaigtumėte savo pradėtus ir dar tik planuojamos projektus.

6 mėn kursai

Kursai yra skirti ir pradedantiems ir norintiems gilinti jau turimas žinias. Apie viską dėstoma nuosekliai, todėl naujokams tai geras žinių pamatas, o turintiems patirties puikus būdas užlopyti spragas.

Kursai trunka 6 mėnesius.Juos sudaro keturios temų dalys apibendrinančios visą reikiamą informaciją norint būti sėkmingu garso režisieriumi.

GARSO SUPRATIMO dalyje kalbėsime kaip formuojasi garsas ir kodėl jis kuria emocijas. Aptarsime ką vadiname geru suvedimu, geru įrašu ir techninius reikalavimus keliamus šių dienų muzikai.

EFEKTŲ dalyje nagrinėsime režisierių naudojamus įrankius: kompresorius, ekvalaizerius, reverberius, vėlinimo efektus ir daug kitų. Kaip jie veikia, kada yra naudojami, kaip juos pritaikyti praktiškai.

MIKROFONŲ dalyje išbandysime skirtingų tipų mikrofonus. Atrasime jų paskirtį ir suprasime pagal ką reikėtų juos rinktis. Sužinosite mikrofonų statymo technikas tinkančias solo instrumentams ir ansambliams. Būgnų, gitarų, vokalų, chorų, pianino ir kitų instrumentų įgarsinimo specifiką.

PRAKTINĖJE dalyje darysime gyvų muzikantų įrašus ir suvedimus. Tai bus visas iki tol gautas žinias apibendrinanti dalis. Joje paruošime įrašytas dainas išleidimui į internetą, radijo stotis ar televiziją.

Išbandžiusių atsiliepimai

Kursai vedami itin profesionaliai. Juose įgijau labai vertingų žinių, kurias ir toliau tobulinsiu. Kadangi dirbu pedagoginį darbą - tai įgytos žinios labai pravers įrašinėjant mokinius. Ačiū už profesionalumą ir už suteiktą galimybę tobulėti!

Nesigailiu, kad į juos atėjau. Esu pats savamokslis ir daug metų specialiai nenorėjau apie tai mokytis, nes norėjosi visko išmokti pačiam. Bet pačiam mokytis be kitų pagalbos yra sunku. Youtube tutorialai visi skirtingi ir vieni kitiems prieštarauja. Galų gale išvydęs ACCU reklamą nusprendžiau pasinaudoti proga, juolab kaina tikrai gera ir prieinama. Galiu pasakyti, kad supratimas visose apimtose sferose pasidarė daug aiškesnis ir atsirado žinojimas kodėl ką reikia daryti. Iki tol buvo tik spėjimų daugiau, negu žinojimo. AČIŪ

Kursai tikrai nuostabūs, prieš ateidamas į juos nieko nenutuokiau apie garso režisūra, bet dabar tikrai džiaugiuosi turintis žinių ir galintis jomis naudotis, bei gilintis plačiau į tam tikras kryptis.

Džiaugiuosi kursais ir turėta galimybe gauti teoriniu ir praktiniu žinių iš patyrusiu, manau, kad daug ką pritaikysiu praktikoje ir pats. Ačiū.

Likau viskuo patenkintas. Puiki atmosfera, superinis mokytojas, linksmų plaučių mokiniai. Sužinojau be galo daug. Dabar liko tik viską "suvirškinti". Lauksiu kursų pratęsimo. Ačiū Jonui. :)

Jonas tikrai profas savo srityje. Žino ką reikia, bei dar ir sugeba perduot kitiems.