BŪGNŲ EKVALIZAVIMAS

Būgnų ekvalizavimas gali būti kaip geras vakarėlis arba virsti stipriu galvos skausmu. Dažniausiai tai priklauso nuo tono kultūros ir žinojimo kas yra gerai skambantys būgnai.

Kiekvienos dainos atveju skirtingas skambesys gali būti geras. Pavyzdžiui šokių muzikoje visiškai netiks džiazo būgnai, nors kitame kontekste jie skambės labai gerai. Suvokus, koks būgnų garsas yra tinkamas, galime jį išgauti. Lavinti klausą šiuo aspektu geriausia analizuojant norimo stiliaus įrašus.

Pradėti paprasčiau turint atskaitos taškus. Išanalizavus daugybę muzikos stilių, galima įvardinti bendras gerai skambančių būgnų savybes. Jos nekinta priklausomai nuo stiliaus todėl yra universalios. Kaip pavyzdys tai galėtų būti tvirti žemi, švarūs aukšti ar subalansuoti viduriniai dažniai. Visi būgnų takeliai vienu ar kitu būdu išpildo šias savybes. Pavyzdžiui bosinis būgnas suteikia tvirtus žemus. Lėkščių takeliai sukuria skaidrius aukštus ir pan. Tvarkingą bendrą skambesį galime pasiekti vien logiškai suprasdami, kaip skirtingi būgnų elementai papildo vieni kitus ir ekvalizuoti išryškinant jų atliekamas funkcijas.

GARSO APIBŪDINIMAS

Kalbėdami apie muziką tuos pačius dalykus galime apibūdinti skirtingais žodžiais. Tai gali tapti painu ir netikslu, ypač šnekant apie būgnų skambesį. Tarp muzikantų aptariančių garsą dažnai galime sutikti tokius būdvardžius kaip šiltas, aštrus, skaidrus ar duslus. Tai naudingi terminai, nes visi mes galime įsivaizduoti ką jie reiškia. Tačiau iš jų pasidaro mažiau naudos, kai reikia praktiškai reguliuoti ekvalaizerį ir nustatyti tikslius dažnius.

EKVALIZAVIMO LENTELĖ

Noriu su Jumis pasidalinti būgnų ekvalizavimo lentele, kuri padės pasiekti tvarkingą mušamųjų skambesį ir geriau suprasti apibūdinimui naudojamus būdvardžius susiejant juos su konkrečiais dažniais. Tai yra geras atskaitos taškas pradedantiems. Taip pat gairės, kurias papildę asmenine klausa ir vaizduote galėsite gauti kokybiškus ir originalius būgnų takelius.

BŪGNŲ EKVALIZAVIMO LENTELĖ

Lentelę aiškiai matyti galite parsisiuntus. Tai padaryti galite paspaudus ČIA.