Garso režisūra

Supraskite, kaip formuoti garsą. Naudoti efektus. Sukurti masyvų arba kamerinį skambesį.

Garso režisierius užtikrina, kad garsas būtų patogus ausiai. Kartais tai vertinama tik kaip techninis darbas, bet ne menas. Šiame darbe yra techninė įrangos suvaldymo pusė. Tačiau daug didesnė yra meninė - suprasti koks garsas papildytų ir išplėstų kūrinio idėją.

 

Šiuose kursuose išmoksite ne tik techninių garso režisieriaus darbo subtilybių, bet ir to, kaip priimti tinkamus meninius sprendimus. Taip galėsite pasiekti profesionaliai skambančio garso tiek įrašų studijoje, tiek ir gyvuose renginiuose.

Kurso programa:

Vasaris

1. Įvadas

2. Kaip mes girdime?

3. Suvedimas erdvėje

4. Darbo vietos įsirengimas

Kovas

5. Ekvalaizeris

6. Kompresorius

7. Kompresorius praktikoje

8. Reverb ir Delay efektai

Balandis

9. Choro suvedimas

10. Mikrofonai

11. Gitaros ir vokalo suvedimas

12. Mikrofonų pozicijos

13. Būgnų įgarsinimas

Gegužė

14. Pop dainos suvedimas

15. Masteringas

16. Gyvo koncerto įrašo suvedimas

17. Režisieriaus marketingas

Prisijunk prie mūsų

Registruokis

Kursus veda:

Jonas Talandis

Muzikos srityje dirba nuo 2006 metų. Šio amato pradėjo mokytis formaliai, tačiau išmoko senuoju būdu - iš mentorių. Dirbo Kanadoje, Toronte garso įrašų studijose režisieriumi ir laisvai samdomu muzikos prodiuseriu. Jonui teko dirbti tiek su pasaulyje žinomais, tiek ir su Lietuvos atlikėjais. Tokiais kaip Nelly Furtado, Amos Lee, Mantu Jankavičiumi, grupe "Antis", Donatu Montvydu ir daug kitų.

2013 m. grįžo gyventi į Lietuvą ir parengė garso režisūros mokymo programą. Jos pagrindu, kartu su muzikantų komanda, kursus veda jau septintus metus. 2019 m. parengė muzikos prodiusavimo kursą. Taip pat tęsia darbus kaip garso režisierius ir prodiuseris su įvairiais atlikėjais ir grupėmis.

Kursams reikės:

Kompiuterio

Kursams Jums reikės turėti kompiuterį su ausinėmis arba monitorinėmis kolonėlemis. Pradžioje tinka paprastos ausinės ir nešiojamas kompiuteris. Jeigu jausite, kad turimos įrangos neužtenka - tik tuomet verta investuoti į geresnę.

Programos

Kursų namų užduotims atlikti reikia mokėti pagrindus vienos iš darbo programų. (Cubase, Ableton Live, Logic, FL studio, Studio one, Reaper, Pro Tools ar bet kurios kitos.) Visa kursų medžiaga bus rodoma naudojantis Cubase Pro 9.5. Jeigu programa nesinaudojate, greitu metu pasirodys Cubase internetiniai kursai. Jie puikiai tiks norint valdyti programą.

Laisvo laiko

Per savaitę turėsite po vieną paskaitą. Namų užduotims reikės skirti apie 2-5 val. Taip pat rekomenduojame sekti muzikines rekomendacijas ir perklausyti siūlomus albumus. Šią dalį galima daryti pakeliui į darbą ar užsiimant ir kita veikla.

Ramios vietos

Šiais laikais gali būti sunku rasti ramią vietą. Tačiau idealiu atveju, rami vieta ir laikas, kai niekas neblaško Jūsų dėmesio tikrai ženkliai pagerins Jūsų rezultatus mokantis kursuose.

Vieta

Žirmūnų g. 1E, Vilnius

Kaina

     80 Eur/mėn.

70 Eur/mėn. mokant iškarto už 4 mėn.

Laikas

Ketvirtadieniais nuo 19 val.

Pirma paskaita: 2019 m. vasario 7 d.

Laikas investuoti į save

Registruokis